Nominats i nominades a la Nit de l’Esportista de Terrassa 2018

La cerimònia de lliurament de guardons tindrà lloc el dia 15 de març

El Teatre Principal (pl. de Maragall, 2) acollirà el proper divendres 15 de març a les 18.45 h demà la celebració de La Nit de l’Esportista 2018, un certamen organitzat anualment per l’Ajuntament de Terrassa i el Diari de Terrassa amb l’objectiu de retre homenatge a l’esport terrassenc a través dels seus i les seves protagonistes.

 

Des de fa 43 anys el món de l'esport terrassenc es reuneix en un acte multitudinari per poder premiar i reconèixer els èxits i mèrits esportius aconseguits pels i les esportistes terrassencs i terrassenques al llarg de tot l'any immediatament anterior al de la data de realització de l’acte en competicions i esdeveniments esportius.

 

Un acte que compta amb l’assistència de representants de la major part d'entitats esportives de la ciutat i presidit tradicionalment per l’alcalde, així com per la regidoria d'esports de la ciutat. L’alcalde de Terrassa, Alfredo Vega, lliurarà el Premi Lluís Francino i Riera al Millor Esportista 2018 i farà la cloenda de la Nit de l’Esportista 2018. A l’acte, que serà conduït pel periodista David Marcet i comptarà amb l’actuació del còmic i monologuista, Tomás García, també hi assistiran el tinent d’alcalde de Cultura, Innovació i Projecció de la Ciutat, Amadeu Aguado; la regidora d’Esports, Eva Candela; portaveus de Grups Municipals; i membres de la Corporació Local.

 

El jurat de la Nit de l’Esportista 2018 està format per: Òscar Pericas, Josep Cadalso Jordi Guillem, Joan Gutiérrez, Carla Campo, Sílvia Bonastre i Marta Carreras.

 

Els i les particulars que vulguin assistir a la Nit de l’Esportista 2018 s’hauran de posar en contacte amb el Servei d’Esports de l’Ajuntament de Terrassa trucant al telèfon 93 783 27 11 o enviant un correu electrònic a l’adreça [email protected] Les invitacions estaran condicionades a la disponibilitat d’aforament.

 

ESPORTISTA DE L’ANY

Jaume Leiva I Run With Leiva Atletisme

Sarai Gascón Moreno Club Natació Terrassa Natació

Paula Leitón Club Natació Sabadell Waterpolo

Álvaro Granados Club Atlètic Barceloneta Waterpolo

Georgina Oliva Kampong Hockey Hockey

Ragna Debats La Cameta Coixa Trail

Àlex Gallar S.D. Huesca Futbol

Dani Olmo Dinamo Zagreb Futbol

Marta Corredera Atlètic de Madrid Futbol

Xavi Lleonart Bloomendal Hockey

 

EQUIP DE L’ANY

Equip Femení Divisió d’Honor Club Natació Terrassa Natació

Equip Absolut Masculí Club Natació Terrassa Waterpolo

Equip Masculí Divisió d’Honor Club Egara Hockey

Equip Sènior CP Sant Cristobal Futbol

Equip Sènior C Handbol Terrassa Handbol

 

ESPORTISTA PROMESA DE L’ANY

Olga Descalzi Club Natació Terrassa Waterpolo

Bernat Sanahuja Club Natació Terrassa Waterpolo

Andrea Garrido Club Halterofília Matadepera Halterofília

Jordi Bonastre Atlètic Terrassa Hockey Club Hockey

Abel Moya Club Hoquei Caldes Hoquei Patins

 

ESPORTISTA MÀSTER DE L’ANY

Sílvia Pagès Club Natació Terrassa Natació

Patricia Dámaris Sosa Club Halterofilia Matadepera Halterofília

Jan Dinarés Club Egara Hockey

Xavi Bosch Unió Atlètica Terrassa Atletisme

Roser Vilà Club Tennis Taula Els Amics Tennis Taula

 

ENTITAT ESPORTIVA DE L’ANY

Handbol Terrassa

Línia 22

Club BMX Terrassa

Terrassa Reds

Club Esgrima Ciutat de Terrassa

 

DIRIGENT ESPORTIU DE L’ANY

Marià Lara Club Deportiu Terrassa Hockey

Jordi Cuesta Terrassa Futbol Club

Josep Flores Club d’Escacs Terrassa

Maria Moltó Federació Catalana de Patinatge

Pere Marcet Club Egara

 

ENTRENADOR DE L’ANY

Dídac Cobacho Club Natació Terrassa Waterpolo

Andrés Expósito Handbol Terrassa Handbol

Oliver Ballabriga CP San Cristobal CF Futbol

Jordi Valls Fed. Espanyola de Natació Waterpolo

Siso Ventalló Club Egara Hockey

 

DEDICACIÓ AL MÓN DE L’ESPORT

Toni Cortés Bàsquet

Carles Millera Natació Adaptada

Rafael Aguilar Waterpolo

Xavier Camacho Bàsquet

Carme Ballesteros Atletisme

 

ORGANITZACIÓ D’ESDEVENIMENTS ESPORTIUS

Vallès Drac Race Centre Excursionista Terrassa Atletisme

EXIN Masters World Cup 2018 Club Egara Hockey

Runneada de Cap d’Any Nenazas Running Club - La Sosi Atletisme

Jornada futbol femení Federació Catalana de Futbol Futbol

Torneig de futbol Manolo Guerrero Unió Futbol Base JABAC-Terrassa Futbol

 

FITA A L’ESPORT ESCOLAR

Escola Delta

Institut Torre del Palau

Institut Santa Eulàlia

Federació Catalana de Korfbal

Escola La Roda

 

ESPORT ADAPTAT PER A PERSONES AMB DISCAPACITAT FÍSICA

Ramón Gonzalez Associació Discapacitats de Barberà del Vallès Hoquei

José Antonio Marí Club Natació Terrassa Natació

Judith Pérez Club Natació Terrassa Natació

Jordi Ros Atlètic Terrassa Hockey Club Tennis

Jordi Ruiz Fed. Espanyola de bàsquet en cadira de rodes Bàsquet

 

ESPORT ADAPTAT PER A PERSONES AMB DISCAPACITAT INTEL·LECTUAL

Equip A Club Esportiu Horitzó Bàsquet

Atlètic Heura Heura Hockey

Alexander Garcia FUPAR Atletisme

Josep Ruiz FUPAR Natació

Young Athletes Escola Crespinell Multiesportiu

 

SUPORT I COL·LABORACIÓ ECONÒMICA AL MÓN DE L’ESPORT

Sarsa Vallès Atlètic Terrassa Hockey Club

Bidons Egara Mitja Marató Ciutat de Terrassa

Apialia Terrassa Clubs Hockey de Terrassa

Cicles Morenito Secció triatló Club Natació Terrassa

Motor Munich Secció waterpolo Club Natació Terrassa

 

ORGANITZACIÓ D’ESDEVENIMENTS SOLIDARIS O D’INTEGRACIÓ SOCIAL

Torneig Hockey Solidari Associació Torneig Hockey Solidari Hockey

Cursa Contra el Càncer de

Pàncrees As. Contra el Cáncer de Pancreas Atletisme

Torneig de Futbol de Reis San Cristóbal, JABAC i Sant Pere Nord Futbol

Oriol Antolí PRODIS Atletisme

Torneig benèfic «La vida és

Xula» Club Natació Terrassa Pàdel

 



Comentaris

envia el comentari