La vacuna Pfizer pot provocar “inflor” a la cara en persones que s’hagin fet farciments facials

L'EMA examina diversos casos de miocarditis en vacunats amb aquest antídot

La vacuna de Pfizer-BioNTech pot provocar “inflor facial” en persones que un s’hagin fet injeccions dèrmiques, segons l’Agència Europea de Medicaments (EMA, per les seves sigles en anglès). El regulador europeu ha catalogat aquesta reacció com un possible “efecte secundari” del vaccí en individus amb un historial d’injeccions amb “farcit dèrmic”. La vacuna de Pfizer-BioNTech continua sent segura i eficaç per combatre la covid-19, recorda l’EMA. D’altra banda, el regulador està examinant diversos casos de miocarditis en vacunats amb aquest antídot, si bé no veu per ara evidències que siguin provocats pel vaccí.

Comentaris

    Trivialització del llenguatge 08/05/2021 11:44 am
    Un vaccí no és un antídot. El virus no és un verí (tot i que és pitjor).
    Mia 07/05/2021 9:44 pm
    Dels farciments pectorals, que hi ha de nou, respecte als vaccins, hi ha qualque evidència ?

Nou comentari