Activitats de la setmana del 17 al 23 de juliol

Xerrades, festivals i concerts predominen aquest cap de setmana a Cerdanyola

DILLUNS 17 i DIMECRES 19

 

L'Estiu és Gran

 

Del 28 de juny al 30 de juliol es portarà a terme el programa L'Estiu és gran,  amb una programació variada, d'activitats fresques i divertides on la gent gran de Cerdanyola pugui triar, d'acord als seus interessos, i gaudir de l'estiu. Aquesta proposta d'activitats ha estat treballada per la Comissió de participació del Consell Municipal de la Gent Gran.

Xerrada: 'Els subministraments bàsics a la llar'
 
Hora: 19.00 h
 
Lloc: Sala Enric Granados de la Biblioteca (plaça d'Enric Granados, 1)
 
Organització: Comissió de participació del Consell Municipal de la Gent Gran i Ajuntament de Cerdanyola del Vallès
 
 

Festival Fantosfreak. Projecció del 1r bloc de curts a concurs

 

El Fantosfreak, Festival Internacional de Curtmetratges Fantàstics i Freaks de Cerdanyola del Vallès, celebra la seva 18èna edició presentant una selecció de curtmetratges que, com cada any, barreja temàtiques i estils molt diferents. 

 

Dilluns 17 de juliol

 

1. Suspendido de Fran Vidal (México 2016) | 16 min 50 seg
2. Le Sommet Bleu de Julien Piau (Francia 2016) | 4 min
3. Anunnaki de Alberto Noriega (Catalunya 2016) | 9 min
4. Uncanny Valley de Federico Heller (Argentina 2015) | 8 min 50 seg
5. Decorado de Alberto Vázquez (España 2016) | 15 min
6. VanZheimer de CavigAteam (Catalunya 2017) | 7 min
7. María Fernanda in Time de Xavier Pijuan (Catalunya 2015) | 9 min
8. Kookie de Justin Harding (Canadá 2016) | 12 min 50 seg
9. Save de Iván Sáinz-Pardo (España/Alemania 2016) | 4 min
10. Garden Party de Théophile Dufresne, Florian Babikian, Gabriel Grapperon, Lucas Navarro, Vincent Bayoux, Victor Caire (Francia 2016) | 7 min 15 seg
11. You're Gonna Die Tonight de Sergio Morcillo (España 2016) | 15 min

 

Programació del XVIII Festival Fantosfreak 2017

 

Hora: 21.15 h

 

  

Lloc: Parc del Turonet

 

 

  

Organització: Associació Fantosfreak i Ajuntament de Cerdanyola del Vallès

 

 
 

DIMARTS 18

 

Donació de sang

 

La Unitat Mòbil del Banc de Sang estarà instal·lada a l'Ateneu. 

 

Hora: 17.00 a 21.00 h

 

Lloc: Ateneu de Cerdanyola (carrer de la indústria, 38-40)

 

Organització: Banc de Sang i Teixits

 

Festival Fantosfreak. Projecció del 2n bloc de curts a concurs

 

El Fantosfreak, Festival Internacional de Curtmetratges Fantàstics i Freaks de Cerdanyola del Vallès, celebra la seva 18èna edició presentant una selecció de curtmetratges que, com cada any, barreja temàtiques i estils molt diferents. 

 

Dimarts 18 de juliol

 

1. Recall de Dániel Reich (Hungría 2017) | 19 min 50 seg  
2. Invasion Day de Vincent De Bellis (Francia 2016) | 2 min 50 seg
3. The Dissapearance of Willie Bingham de Matt Richards (Australia 2015) | 12 min 44 seg
4. Metube 2 - August Sings Carmina Burana de Daniel Moshel (Austria 2016) | 5 min
5. El Día de los Espíritus Asesinos de Juan Bodi  (España 2016) | 10 min
6. Einstein-Rosen de Olga Osorio (España 2016) | 9 min
7. Apocalipsis Año Cero de Albert Pueyo (Catalunya 2017) | 4 min
8. L'Ours Noir de Méryl Fortunat-Rossi i Xavier Seron (Francia/Bélgica 2015) | 15 min 20 seg
9. Ven a Mí de Marcos Muñoz Flores (México 2016) | 9 min        
10. La Nuit je danse avec la Mort de Vincent Gibaud (Francia 2017) | 6 min
11. Monsters de Steve Desmond (USA 2015) | 12 min 26 seg
 

Programació del XVIII Festival Fantosfreak 2017

 

Hora: 21.16 h

 

  

Lloc: Parc del Turonet

 

 

  

Organització: Associació Fantosfreak i Ajuntament de Cerdanyola del Vallès

 

DIMECRES 19

 

Festival Fantosfreak. Projecció 3r bloc de curts a concurs

 

El Fantosfreak, Festival Internacional de Curtmetratges Fantàstics i Freaks de Cerdanyola del Vallès, celebra la seva 18èna edició presentant una selecció de curtmetratges que, com cada any, barreja temàtiques i estils molt diferents. 

Dimecres 19 de juliol

1. Share o no Share de Juan José Hervella (España 2016) | 19 min
2. Lo de mis Tetas de David Pareja (España 2016) | 1 min 10 seg
3. Dawn of the Deaf de Rob Savage (UK 2016) | 11 min 50 seg
4. Cold storage de Thomas Freundlich (Finlandia 2016) | 8 min 45 seg
5. Pizza Face de Justin Ulloa i Jamie Dwyer (USA 2016) | 10 min
6. Death Metal de Chris McInroy (USA 2016) | 4 min 46 seg
7. Cavalls Morts de Marc Riba i Anna Solanas (Catalunya 2016) | 6 min 15 seg
8. Misdirection de Nic Alderton (UK 2017) | 8 min 50 seg
9. Le Plan de Pierre Teulières (Francia 2016) | 13 min
10. Chicaman de Ángel M. Saló (España 2016) | 5 min 55 seg
11. Behind de Ángel Gómez (España 2016) | 9 min

Programació del XVIII Festival Fantosfreak 2017

 

Hora: 21.17 h

 

  

Lloc: Parc del Turonet

 

 

  

Organització: Associació Fantosfreak i Ajuntament de Cerdanyola del Vallès

  

Jam Session al Bar de l'Ateneu

 

Tots els dimecres hi haurà una Jam Session al Bar de l'Ateneu, porta el teu instrument i participa. Fins al 26 de juliol, i es tornarà a començar al setembre amb motiu de la celebració del Festival de Blues de Cerdanyola. Entrada gratuïta.

 
Hora: 21 h
 
Lloc: Bar de l'Ateneu (carrer de la indústria, 38-40)
 
Organització: Bar de l'Ateneu
 
 

Jam Session de Jazz a l'irlandès

 

El primer dimecres de cada mes jam session de jazz.

 
Hora: 22.00 h
 
Lloc: The 1916 Bar Irlandès (carrer de l'església, 9)
 
Organització: The 1916 Bar Irlandés

 

DIJOUS 20

 

Festa Major del barri de Montflorit

 

El barri de Montflorit celebra la seva festa major amb diverses activitats:

 

Divendres 21 de juliol:


18.30h - Pregó de Festa Major i traca
19.00h - Festa d'escuma
19.30h - Inauguració de la mostra dels treballs del grup de costura (C.C. Montflorit)
22.00h - Festa Musical dels 80/90  (C.C. Montflorit). Entrepà i consumició: 4 €

 

Dissabte 22 de juliol:


8.00 h - Caminada popular
10.00 h - Xocolatrada amb melindros (C.C.Montflorit)
De 12h a 14h - Jocs aquàtics a la Piscina de Montflorit
De 17h a 19h - Curses d'Scalextric 
18.00 h - Missa de Festa Major. Recordatori difunts veïns de Montflorit
19.00 h - Actuació exhibició dels grups de Ball de saló i salsa
19.00 h - Campionat de dards (Bar El Racó). Inscripció 628 282 896
20:30h - Pregó i sopar (Plaça Olivé)
22h - Gran Sopar de Festa Major (C.C. Montflorit)
23h - Ball del Fanalet amb el "Grup Animació Maria" (C. C. Montflorit)
 

Diumenge 23 de juliol:


10.00 h - Campionat de ping-pong (C.C. Montflorit)

10.30 h - Xocolatada amb melindros (Plaça dels Pollancres i al C.C. Montflorit)
D'11.00 a 14.00 h - Festa Infantil de l'aigua amb Tobogan Gegant Aquàtic (Plaça dels Pollancres)
De 17h a 19h - Jocs aquàtics (piscina de Montflorit)
De 17h a 19h - Curses d'scalextric (C.C. Montflorit)
17.30 h - Ballada de sardanes
19.00 h - Ball de sevillanes amb quadre flamenc
22.00 h - Fi de festa amb cantada d'havaneres a càrrec del grup "Dolça Petxina" i rom cremat.

Durant els dies 22 i 23  la piscina serà de lliure accés.

 

Hora: Veure quadre informatiu


Lloc: Veure quadre informatiu


Organització: Associació de Veïns i Amics de Montflorit

 

 

Festival Fantosfreak. Projecció del 4t bloc de curts a concurs

 

El Fantosfreak, Festival Internacional de Curtmetratges Fantàstics i Freaks de Cerdanyola del Vallès, celebra la seva 18èna edició presentant una selecció de curtmetratges que, com cada any, barreja temàtiques i estils molt diferents. 

 

Dijous 20 de juliol

 

1. El Retrato de David Ayén (Catalunya 2017) | 20 min
2. Estribillo de César Tormo (España 2016) |4 min
3. Hoy me ha pasado algo muy bestia de Iván Mulero (Catalunya 2017) | 12 min
4. Juliette de Lora D'Addazio (Bélgica 2016) | 6 min 37 seg
5. La Voce de David Uloth (Canadá 2016) | 14 min          
6. El Invernadero de Ramón Alos (España 2016) | 8 min
7. i-Medium de Alfonso García (Catalunya 2016) | 6 min
8. Eldritch Code de Ivan Radovic (Suecia 2017) | 10 min
9. Point of view de Justin Harding (Canadá 2015) | 8 min 10 seg
10. Sofá Manta Palomitas de Erik Gatby (España 2017) | 3 min 20 seg
11. Quenottes de Pascal Thiebaux i Gil Pinheiro (Luxemburgo/Francia 2016) | 12 min 35 seg

 

Programació del XVIII Festival Fantosfreak 2017

 

Hora: 21.18 h


Lloc: Parc del Turonet


Organització: Associació Fantosfreak i Ajuntament de Cerdanyola del Vallès

 

Presentació del nou CD 'Enllà' de Josep Maria Ribelles

 

Roda de premsa de presentació del nou CD titulat 'Enllà' de l'arpista Josep-Maria Ribelles.  Hi haurà música en directe en un acte obert a tothom.

 
Hora: 20.00 h
 
Lloc: Espai Vi ( carrer de les Belles Arts, 2)
 
Organització: Espai Vi 

 

DIVENDRES 21

 

Xerrada: 'Producció audiovisual amateur de baix cost'

 

Xerrada envers el tema de la Producció audiovisual en projectes amateur de baix cost a càrrec de l'Eva Campos, de l'Associació Plat Artístic, que parlarà de com aconseguir i gestionar recursos amb creativitat. Aquesta serà la primera d’un seguit de xerrades, obertes a tothom i gratuïtes, entorn a un projecte audiovisual: el guió, la fotografia, el muntatge, el doblatge, etc. 
Inclou piscolabis per als assistents.

 
Hora: 18.00 h
 
Lloc: Museu d'Art de Cerdanyola (carrer de Sant Martí, 88)
 
Organització: El Taller Cinema Cerdanyola i l'Associació Plat Artístic 
 
 

Festival Fantosfreak. Curts guanyadors i Curts Fantosfreak

 

El Fantosfreak, Festival Internacional de Curtmetratges Fantàstics i Freaks de Cerdanyola del Vallès, celebra la seva 18èna edició presentant una selecció de curtmetratges que, com cada any, barreja temàtiques i estils molt diferents. 

 

Divendres 21 de juliol

 

Passi de produccions pròpies:
Justicia Justiciera III Kungfu Karate Annihilator (Rafa Dengrá)
Chema, Confesiones de un Villano (Xavi Crespo)
I a més a més:
Amanece que poco no es (Fernando Endrino)
La leyenda de la princesa Tetasuko (Lopetegui productions)
 
Lliurament de premis, passi dels curtmetratges guanyadors i més sorpreses!
 

Programació del XVIII Festival Fantosfreak 2017

 

Hora:  21.21 h


Lloc: Parc del Turonet


Organització: Associació Fantosfreak i Ajuntament de Cerdanyola del Vallès

 

 

Liceu a la fresca: Òpera IL Trovattore

 

Cerdanyola del Vallès s'ha sumat a la iniciativa Liceu a la fresca promoguda pel Gran Teatre del Liceu. A la ciutat, conjuntament amb la resta de municipis adherits, es projectarà en una pantalla gegant instal·lada a la plaça Jaume Grau i Altayó l'òpera IL Trovattore que s'estarà fent al mateix moment al Teatre del Liceu. 

 
Hora: 22 h

Lloc: Plaça de Jaume Grau i Altayó
 
Organització: Ajuntament de Cerdanyola del Vallès
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DISSABTE 22

 

II Open Internacional Ciutat de Cerdanyola. 12 Hores de Petanca Masculí

 

El Club Petanca Unión Cerdanyola Atlético Serraparera organiza el  II Open Internacional Ciutat de Cerdanyola,  les 12 hores de petanca masculina.

Presentació i sorteig de les hores a les 17 h del divendres 21 de juliol en les instal·lacions del Club.

 

Hora: 19:00 h


Lloc: Pistes de petanca de la Zona Esportiva Municipal de Montflorit (Carrer dels Boters, s/n)


Organització: Club Petanca Unión Cerdanyola Atlético Serraperera
Més informació 

 

 

Projecció del documental 'Herederos de la Bestia'

 

El Festival Internacional de Curtmetratges Fantàstics i Freaks, Fantosfreak posarà el punt final a la seva XVIII edició amb la projecció del documental Herederos de la Bestia. El documental, creat per Diego López i David Pizarro, explica tots els secrets de la pel·lícula El día de la Bestia, un dels treballs més exitosos d'Álex de la Iglesia amb 14 nominacions als Premis Goya 1995 i guanyador de 6 d'ells: Millor Director, Millor Actor Revelació, Millor Direcció Artística, Millor Maquillatge i Perruqueria, Millor So i Millors Efectes Especials.

 
Hora: 21.30 h
 
Lloc: Museu d'Art de Cerdanyola (carrer de Sant Martí, 88)
 
Preu: entrada gratuïta
 
Organització: Fantosfreak i Ajuntament de Cerdanyola del Vallès

 

DIUMENGE 23

 

II Open Internacional Ciutat de Cerdanyola. 12 Hores de Petanca Masculí

 

El Club Petanca Unión Cerdanyola Atlético Serraparera organiza el  II Open Internacional Ciutat de Cerdanyola,  les 12 hores de petanca masculina.

Presentació i sorteig de les hores a les 17 h del divendres 21 de juliol en les instal·lacions del Club.

 

Hora: 19:00 h


Lloc: Pistes de petanca de la Zona Esportiva Municipal de Montflorit (Carrer dels Boters, s/n)


Organització: Club Petanca Unión Cerdanyola Atlético Serraperera

 

 

 

 

 

 

 



Comentaris

envia el comentari